fbpx

לימודים בפורטוגל

מערכת השכלה גבוהה בפורטוגל

לצד 47 מדינות אירופיות אחרות, פורטוגל חתומה על תהליך בולוניה, אסטרטגיה חובקת אירופה להרמוניה של האדריכלות של ההשכלה הגבוהה האירופית ולקידום הניידות והחינוך המודרניזציהתהליך בולוניה, שנחתם לראשונה בשנת 1999, נועד להרחיב את הגישה להשכלה גבוהה ברחבי אירופה ומאפשר חילופי חינוך בין מדינות תוך הבטחת תקנים אוניברסליים בכל מוסדות ההשכלה הגבוהה באירופה.

לפיכך, ההשכלה הגבוהה בפורטוגל כיום עוקבת אחר המתכונת המסורתית התלת-מחזורית, המחולקת לתעודות לתואר ראשון (לתואר ראשון), לתואר שני (לתואר שני) ולתארים מתקדמים (דוקטורט). 

 

פוליטכנולוגיה ואוניברסיטאות

מוסדות החינוך בפורטוגל מחולקים לאוניברסיטאות מסורתיות ובתי ספר פוליטכניים המספקים הכשרה מעשית ומכוונת מקצועית יותרלשני סוגי המוסדות יש עמיתים ציבוריים ופרטיים הפרוסים ברחבי פורטוגל. כיום פועלות בפורטוגל 14 אוניברסיטאות ציבוריות ו -36 אוניברסיטאות פרטיות, עם 20 פוליטכניקות ציבוריות בפורטוגל   ו -64 פוליטכנולוגיות פרטיות.  

אוניברסיטאות פוליטכניות מספקות הכשרה מקצועית, מבוססת קריירה בתחומים כמו סיעוד, חינוך, חשבונאות ובריאות, ואילו אוניברסיטאות מוצעות תארים ברפואה, משפטים, מדעי הטבע, כלכלה או פסיכולוגיהיש גם איזשהו קרוסאובר, עם תחומי לימוד הכוללים הנדסה, טכנולוגיה, ניהול, חינוך, ספורט ומדעי הרוח הנלמדים הן במערכות אוניברסיטאיות והן בפוליטכניותבאופן כללי, אם אתם מחפשים ללמוד השכלה כללית יותר, כללית עליכם לפנות ללימודים באוניברסיטאות בפורטוגל, בעוד סטודנטים העומדים בלימודים בתחום מעשי יותר או מעשי יותר צריכים להגיש בקשה לאוניברסיטה פוליטכנית.

 

סוגי תארים

תואר ראשון ( LICENCIADO )

הן האוניברסיטאות והן הפוליטכניקה מעניקות תארים לתואר ראשון בפורטוגל . במערכת הפוליטכנית, השלמת הסמכת תואר ראשון דורשת 180 ECTS (נ"ז אירופאי) והיא מורכבת בדרך כלל משישה סמסטרים, או שלוש שנות לימודבאוניברסיטאות פורטוגזית, תלוי בתוכנית שלך יתכן שתידרש להשיג בין 180 ל -240 ECTS, בדרך כלל שש עד שמונה סמסטרים או שלוש עד ארבע שנות לימוד.

תואר שני

האוניברסיטאות הפורטוגזיות והפוליטכניקה מציעות שניהם תואר שני . תואר שני ממוסד פוליטכני נועד להעניק לסטודנטים התמחות מקצועית, ואילו תארים מאוניברסיטאות מתמקדים בחדשנות ובעלי מיקוד מחקרי יותרבשני סוגי המוסדות, הסטודנטים חייבים להשיג 90 עד 120 ECTS לאורך תקופה של שלוש עד ארבעה סמסטרים (שנה עד שנתיים), אם כי עבור כמה תוכניות מתמחות יותר כמו רפואה או משפטים, קבלת ייעוד לתואר שני יכולה לדרוש תקופה ארוכה יותר של לימוד. בנוסף להשגת המספר הנכון של נקודות זכות, כל הסטודנטים לתואר שני נדרשים להגן בפומבי על עבודת המחקר, עבודת הפרויקט או החניכים שלהם כדי לסיים את ההסמכה שלהם.

דוֹקטוֹרָט

ניתן להשיג תוכניות דוקטורט / דוקטורט בפורטוגל באוניברסיטאות ובמכונים באוניברסיטאותמדובר בתארים מחקריים עצמאיים עליהם מפוקחים אנשי אקדמיה שבסיסים היטב בתחומםבדומה לסטודנטים לתואר שני, דוקטורנטים נדרשים להגן בפומבי על התזה שלהם בסוף התוארתואר דוקטורט יכול לקחת עד שלוש שנות לימוד ומחקר.

קורסים בשפה

שפת ההוראה באוניברסיטאות בפורטוגל היא ברובה פורטוגזית ברמה של תואר ראשוןיש תוכניות המוצעות באנגלית ברמה הראשונה, ויותר ברמת המאסטר אם השפה הראשונה שלך אינה אנגלית, יתכן שתצטרך להוכיח את יכולותיך באנגלית באמצעות תוצאות מבחן TOEFL או IELTS .  מרבית האוניברסיטאות ידרשו רמת מיומנות מינימלית בפורטוגזית או אנגלית ברמה B1 או B2. אם אתם מחפשים לפרק את כישוריכם, השתתפות בשיעור שפה בפורטוגזית היא דרך נהדרת לוודא שמיומנויות השפה שלכם עומדות בקנה אחד בזמן שאתם ממשיכים את לימודיכם בפורטוגל.

 

מחירים ועלויות

 

האם אתה מעוניין לחיות וללמוד בפורטוגל ? אתה לא לבדאלה הן כמה מהסיבות העיקריות לכך שסטודנטים בינלאומיים רבים בחרו במדינה האירופית היפה הזו:

 • אוניברסיטאות פורטוגזיות מציעות כמה מהתארים הזולים ביותר באירופה
 • בפורטוגל יש מזג אוויר חם, חופים יפהפיים ונופים מדהימים
 • זו אחת המדינות הבטוחות והשלוות ביותר בעולם
 • זה המקום המושלם ללמוד או לשפר את כישורי השפה הפורטוגזית שלך

שכר הלימוד עשוי להיות זול, אך יש עלויות אחרות שעליך לכסות במהלך שהותך בפורטוגלאנחנו מדברים על לינה, אוכל, חומרי לימוד וכן הלאההמשיכו לקרוא שכן נעבור את ההוצאות העיקריות, שאמורות לעזור לכם להבין איזה סוג תקציב תצטרכו ללמוד בחו"ל בפורטוגל.

מצא מאסטרים בפורטוגל

1. שכר לימוד בפורטוגל לסטודנטים בינלאומיים

עלויות שכר לימוד באוניברסיטאות ציבוריות

ברוב האוניברסיטאות הציבוריות שכר הלימוד משתנה בין:

 • 550 – 1,050  אירו לשנה לתארים ראשונים
 • 500 – 2,500  אירו לשנה לתארים מתקדמים

כמובן, ישנם יוצאים מן הכלללדוגמה, אתה צריך לשלם 4,000 אירו לשנה עבור תארים רבים באוניברסיטת מדיירהאם אתה רוצה ללמוד תואר שני באוניברסיטת Aveiro, צפה לשלם 4,500 – 5,500 אירו לשנה.

שכר הלימוד שהוזכר לעיל חלים בעיקר על סטודנטים באיחוד האירופי / EEA. אם אינך אזרח האיחוד האירופי / EEA, אתה יכול לצפות בתשלום שכר לימוד גבוה יותרזה לא נכון לגבי כל תכניות הלימוד מכיוון שכל מוסד להשכלה גבוהה יכול לקבוע את שכרוכדי למנוע בלבול, בדוק תמיד אילו עלויות שכר לימוד חלות על סטודנטים מארצך.

עלויות שכר לימוד באוניברסיטאות פרטיות

בעוד ששכר הלימוד גבוה יותר באוניברסיטאות פרטיות, הם עדיין נמוכים בהשוואה למדינות כמו ארה"ב, בריטניה או אוסטרליהאתה יכול לצפות לשלם מעל 7,000 אירו לשנה עבור תוכניות לימוד מסוימות, אך קח בחשבון שהעלויות עשויות להיות גבוהות יותר עבור אזרחים שאינם באיחוד האירופי  .

האוניברסיטאות הזולות ביותר בפורטוגל

להלן רשימה של אוניברסיטאות בפורטוגזית עם כמה משכר הלימוד הזול ביותר:

שכר הלימוד באוניברסיטאות המובילות

אלה הם שכר הלימוד הממוצע באוניברסיטאות הפורטוגזיות הבכירות:

סטודנטים בפורטוגל

2. עלויות מגורים בפורטוגל לסטודנטים בינלאומיים

כפי שכבר הזכרנו, החיים בפורטוגל קלים יותר מכיוון שהיא אחת המדינות הזולות יותר באירופהכמובן, עלויות המחיה משתנות מאזור לאזור, אך בממוצע תצטרכו בין 500 – 800 אירו לחודש.

עלויות לינה

עלויות הלינה בפורטוגל תואמות את הממוצע הבינלאומילהלן המחירים הממוצעים לכמה מאפשרויות הדיור הנפוצות ביותר:

 • אולמות מגורים לסטודנטים: בין 150 – 250 אירו לחודש
 • שכור סטודיו / דירת חדר: 200 – 800 יורו לחודש
 • שכור חדר בדירה משותפת: 100 – 550 יורו לחודש

אם החלטתם לשכור סטודיו או לחלוק דירה, תמיד שאלו אם השירותים כלולים במחירהם יכולים להוסיף עד 100 יורו להוצאות החודשיות שלך.

עלויות אוכל

על המזון והמצרכים החודשיים שלך תוציאו כ 150 – 200 אירוכמה מהמרכולים הזולים ביותר בפורטוגל הם ג'מבו, קונטנטה / מודלו, לידל ופינגו דויס.

תוכלו למצוא אוכל במחיר שווה לכל כיס בארצות האוניברסיטה, שם תוכלו לקבל ארוחה בסביבות 2 – 5 אירובמסעדה קטנה, אפילו בליסבון, תוכלו לקבל ארוחה במחיר של 7 יורוארוחת ערב תהיה יקרה יותר, אך היא לא תעלה יותר מ- 15 יורו, כולל שתייה.

עלויות הובלה

 • כרטיס חד כיווני לתחבורה מקומית נע סביב 1.5 אירו ואילו מעבר מעבר סטודנטים עולה בין 20 – 55 יורו לחודש.
 • ברוב הערים כרטיס הנסיעה למטרו עולה בסביבות 25 אירו לחודש.
 • בכמה ערים קטנות בפורטוגל או בהתאם למקום הלינה שלכם, לא תצטרכו לשלם עבור הסעות, למעט כמה מקרים נדירים, מכיוון שתוכלו להסתובב בקלות ולחקור את העיר ברגל.

§       תוכלו בקלות להסתובב בפורטוגל ולבקר במראות מפוארים ברכבתהמחירים מתחילים ב- 25 יורו לטיול בתוך המדינה.

אתה יכול גם להשתמש באתר Numbeo כדי לבדוק מחירים ומחירים אחרים בפורטוגל.

3. מלגות בפורטוגל לסטודנטים בינלאומיים

פורטוגל מציעה מענקים ומלגות במימון ממשלתי הן לסטודנטים באיחוד האירופי והן לסטודנטים שאינם באיחוד האירופי / EEA. כדי להיות זכאי למענק, עליך לפנות לאוניברסיטה המוכרת על ידי משרד החינוך הפורטוגלי.

יש מגוון גדול של מלגות , רובן מוענקות לסטודנטים לתואר שני, אך תוכלו למצוא גם תוכניות סיוע כספי לתארים האחריםקרנות ומוסדות מחקר בפורטוגל מציעים גם סטאז 'לסטודנטים.

בדוק כמה מוסדות המציעים מלגות או מימון:

מלגות – DGES  , כולל מלגות לזכאות והלוואות סטודנטים באוניברסיטאות ציבוריות ופרטיות כאחד

 • FCT  – מציעה מספר הזדמנויות מימון לדוקטורנטים
 • קרן קלוסטה גולבנקיאן  – מעניקה הזדמנות מלגות לסטודנטים לתארים מתקדמים העוסקים במחקר בלימודי ארמנית ולסטודנטים המעורבים בפרויקטי מחקר בשפה ותרבות פורטוגזית.

תוכל גם לבדוק את  מלגת Studyportals  לקבלת עזרה במימון הלימודים שלך בפורטוגל.

מצא הזדמנויות מלגות אחרות בפורטוגל .

 

.

  

דילוג לתוכן