fbpx

פורטוגל בירת הקריפטו

העתיד כבר בפורטוגל, הטבות באזרחות פורטוגלית בשוק הקריפטו

פורטוגל הופכת במהירות למדינה מספר אחת עבור כל מי שעוסק בקריפטו (מטבעות דיגיטליים), במיוחד משקיעים ארוכי טווח וסוחרים קמעונאיים. נתונים סטטיסטיים רשמיים מראים בבירור שההגירה לפורטוגל גדלה הרבה משנה ל שנה, וחלק נכבד מהגולים הללו הם צעירים מתחת לגיל 40.

מאז שהמאמר נכתב, קיבלנו באופן אישי המון הודעות דוא"ל מאנשים שעברו לפורטוגל או נמצאים בתהליך מעבר כזה, כאשר הרבה אנשים אלה מעורבים בקריפטו. אני חושב שזה מרגש ביותר עבור סצנת הקריפטו בפורטוגל ובמדינה בכלל. הפיכת מקלט לאנשים המעורבים בטכנולוגיה מהפכנית חדשה זו יכולה רק להביא השפעות חיוביות על פורטוגל ואזרחיה.

אנשים העוסקים בקריפטו נוטים להיות צופים פני עתיד וסובלנים לסיכון, והם צפויים גם להרוויח רווחים טובים וכעת הם צוברים שווי נקי בריא. המשמעות היא שהם יבזבזו יותר כסף בכלכלה המקומית, וכן יעניקו השראה לאנשים סביבם ללמוד יותר על מימון והשקעות. הם כנראה גם ירצו לגוון את ההשקעות שלהם, ואני מהמר שאנחנו נראה הרבה מהאנשים האלה פותחים עסקים חדשים בפורטוגל. אני מצפה לראות בתי קפה מודרניים יותר, מסעדות בינלאומיות וסטארט-אפים, כולם מונעים על ידי הגולים החדשים.

לאלו מכם שמעולם לא ביקרו בפורטוגל, הנה קצת רקע.

פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי ויושבת ממש בקצה המערבי של אירופה, הגובלת בספרד. האקלים שלה בדרך כלל דומה לספרד, אך הוא שוכן על חוף האטלנטי, מה שאומר שהגלים בחופי וקרים יותר, מה שהופך אותו לגן עדן לגולשים.

האוכלוסייה מונה כ -10 מיליון, שירותי הבריאות מדורגים בין הטובים בעולם, האוכלוסייה המקומית נחשבת לידידותית מאוד ואפשר להרגיש בטוח ברחובות. יש רמות נמוכות מאוד של פשע. צריך לקחת בחשבון שפורטוגל עברה תקופה קשה מאוד בעשרים השנים האחרונות מכיוון שהיא לא הביאה טוב כלכלית. זה הביא רבים מאנשיו הצעירים לעזוב ולחפש תנאים טובים יותר בחו"ל. תוכנית ה- NHR היא למעשה אמצעי נגד לנסות ולשקם את הדברים בכך שהיא הופכת את המדינה שוב לאטרקטיבית מאוד לגולים ולפורטוגלים שהיגרו לפני שנים.

ה- NHR ושלל חוקים קשורים אחרים מקבלים כעת את האפקט הרצוי, והם דוגמה מצוינת לאופן שבו מדינה יכולה להרים את עצמה מהאפר ולשגשג כנגד הסיכויים על ידי תמיכה בחופש ובחדשנות.

פורטוגל היא אחת המדינות הבודדות שצופות פני עתיד ומעודדת הגירה של אנשים, משקיעים ויזמים בעלי ערך נקי גבוה. זה יביא לאנשים אלה השפעה חיובית על הכלכלה המקומית על ידי הוצאת כספם בתוך פורטוגל. לא רק זאת, הם יביאו רעיונות חדשים ומבריקים, ויפתחו עסקים חדשים בארץ.

גישה זו עומדת בניגוד מוחלט למדינה השכנה, ספרד, שיצאה מגדרה להעניש יזמים מקומיים וזרים שרוצים להקים עסקים חדשים ולעזור לכלכלה. ממש חבל לראות את המצב הפוליטי בספרד כרגע, אך אני מקווה שהפוליטיקאים יראו בסופו של דבר שהמודל הפורטוגלי עובד טוב יותר ויחליף מסלול.

האטרקציה הגדולה של פורטוגל, מלבד הערים היפות שלה, הטבע והאוכלוסייה הדוברת אנגלית (לרוב) הידידותית, היא תוכנית ה- NHR. אם אתה זכאי ל- NHR, אתה יכול לקבל דיבידנדים זרים ללא מס, ויש גם קצבאות לסוגים ספציפיים של מקצועות / משרות שיכולות גם לקבל את הכנסותיהם הזרות במס של 0%.

איך מס קריפטו עובד בפורטוגל

מרחב הקריפטו נעשה מורכב יותר ויותר עם הזמן עם הכנסת ההימור, ההלוואות, DeFi, NFT וכו ', וכל אחד מאלה צריך להילקח בקפידה. משקיעים כבר אינם מעוניינים אך ורק פשוט לקנות את מסחר cryptos הגדול ( Bitcoin , Ethereum , Polkadot וכו') .

לעת עתה, נתחיל בטיפול במכירות קריפטו, וזה מה שרוב המשקיעים מעוניינים בו. בעיקרון, עלינו להבין כיצד מתייחסים לרווח במכירת קריפטו בפורטוגל. ברוב המדינות מתייחסים אליה כאל רווחי הון ומס ממס בהתאם.

הטבות מס על מכירת קריפטו בפורטוגל

הסיבה העיקרית להתלהבות לגבי פורטוגל מאנשים המעורבים במרחב הקריפטו היא כי רווחי הקריפטו הם פטורים ממס בפורטוגל.

בפסק דין רשמי משנת 2016, רשות המסים הפורטוגלית ניתחה את הסיווג האפשרי של מטבעות קריפטוגרפיים בסוגים מסוימים של הכנסות הכפופות למס פורטוגלי, ובמיוחד רווחי הון, הכנסות הון והכנסות מפעילות עסקית, והחליטה כי ככלל, טבעי אין לחייב במס באנשים בגין רווחים שמקורם בהערכה או במכירה של מטבעות קריפטוגרפיים, אלא שבמקרה של מכירת מטבעות קריפטוגרפיים, אם הם תואמים את הפעילות החוזרת העיקרית של הפרט, על הכנסות המתקבלות מפעילות כזו עשויות להיות חייבות במס פורטוגלי . כמו כן יש לציין כי זו הייתה החלטה חלקית בלבד שלא פירטה על סוגים אחרים של הכנסות שמקורן בפעילויות אחרות הקשורות לקריפטוגרפיה (למשל פעילויות כרייה וחקלאות).

מטבעות קריפטו או מטבעות וירטואליים אינם נחשבים מבחינה טכנית לכסף מכיוון שלא היה להם מטבע חוקי בפורטוגל. עם זאת, ניתן להמיר אותם, עם רווח שנוצר, במטבעות אמיתיים (יורו, דולרים או אחרים) בבורסות, כאשר המחירים נקבעים על פי הביקוש לקריפטוגרפיה כאמור.

מס ערך מוסף

בפסק דין רשמי משנת 2019 אישרה רשות המסים הפורטוגלית את התקדים מבית המשפט לצדק של האיחוד האירופי ( תיק C-264/14, Skatteverket נגד דייוויד הדקוויסט ) לטעון כי אף שמטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין היו דומים לאמצעי של תשלום "ולכן בכפוף למע"מ, הם היו פטורים על ידי החלת כללי פטור ממע"מ, שאמורים להיות עקביים בין מדינות האיחוד האירופי השוקלות הרמוניזציה קיימת של האיחוד האירופי במע"מ.

פורטוגל היא המדינה הכי ידידותית למסחר במטבעות דיגיטלים (ביטקוין, את'ריום, קרדנו, דוג'קוין, שיבא ועוד).

לכתבה

בורסת הקריפטו הפורטוגלית הראשונה, משיקה מסחר מקווןCriptoloja

Criptoloja – בורסת הקריפטו הראשונה בעלת רישיון לפעול בפורטוגל, השיקה בשבוע שעבר את שירות המסחר המקוון שלו בקריפטו.

בורסת הקריפטו מאפשרת למשתמשים לרכוש 94 מטבעות קריפטו מקוונים עם יורו, אמר מנכ"ל ומייסד שותף, פדרו בורחס, ל– CoinDesk, והוסיף כי משתמשים יכולים גם להחליף את המטבעות הקריפטוגרפיים הללו עבור 398 קריפטוסים נוספים.

בחודש יוני, הבנק המרכזי של פורטוגל (Banco de Portugal)    קריפטולוג'ה כ"ספקית שירותי נכסים וירטואליים", מה שהופך אותה לחברת הקריפטו הראשונה בעלת רישיון לפעול מאז חוק חדש המכסה פלטפורמות מסחר בקריפטו בפורטוגל נכנס לתוקף מוקדם יותר השנה.

"באוגוסט החלה החברה להציע שירות מסחר לא מקוון. עשינו את עבודת הברוקרים הטהורה, החלפנו יורו לקריפטו המבוקש ושלחנו אותו לארנק הלקוח", אמר בורחס והוסיף כי "לחברה יש 317 משתמשים בלבד עד כה מספרים קטנים, אבל זה רק מתחיל", אמר.

כדי להתחיל לסחור, הלקוחות חייבים לשלוח יורו לאחד משני החשבונות שמחזיקה קריפטולויה בשני בנקים מקומיים, טוטה סנטנדר ואבנקההלקוחות חייבים גם לספק מסמך זהות, והבעלות על חשבון הבנק ועל החשבון של קריפטולוג'ה חייבת להיות זהה, אמר בורחס.

לאחר שמשתמשים ירכשו מעט cryptocurrency, הם יכולים להחזיק את נכסיהם בפלטפורמה של Cryptoloja, הכוללת שירות משמורת של צד שלישי, אמר בורחסהוא סירב לחשוף את שמו של האפוטרופוס.

עד כה, הבורסה מציעה את השירות שלה רק במחשבים שולחניים, למרות שהיא מצפה להשיק אפליקציה לנייד עד סוף 2021.

דילוג לתוכן